Antalya Devlet Senfoni Orkestrası

2018 – 2019

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası olarak yeni bir konser sezonuna daha başlıyor olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Ülkemizin kültür ve sanat etkinlikleri açısından en zengin büyük şehirlerinden birisi olan Antalya’nın , sanatsal farkındalığı ve zevki yüksek siz değerli sanatseverlerinin, kurulduğumuz günden beri artarak süren sevgisini ve desteğini hep hissettik .

Bu sevginin verdiği sorumlulukla 2018-2019 konser sezonunda da her hafta yerli ve yabancı birbirinden değerli Orkestra Şefleriyle ve konuk solistlerimizle birlikte, evrensel müziğin en güzel örnekleriyle karşınızda olacağız.

Büyük Önder Atatürk’ün “hayat damarı” olarak gördüğü sanatı ve “ilerlemede ölçü” olarak gösterdiği müziği yaşatmak ve yeni nesillere de aktarmak en önemli hedefimiz, yeni konser sezonumuzda sizlerle birlikte olmak en büyük dileğimizdir.

Saygılarımla

İbrahim Sezer
Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Müdürü


4 Eylül 2018

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Gürer Aykal

Solist

Piyano Yarışması Solistleri

Program

 


8 Eylül 2018

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Gürer Aykal

Solist

Fahir Atakoğlu “Piyano”

Program

Film Müzikleri


16 Eylül 2018

Yer, Saat Side Antik Tiyatro, 21:30
Şef Anıl Edebale

Solist

Ümit Burak Tekinay “Vokal”
Hale Ciğer  “Vokal”
Alperen Yeşilyurt  “Vokal”
Fatih Harmantepe  “Bas Gitar”
Ödül İnal  “Davul”
Burak Uslu  “Elektro Gitar”

Program

Barış Manço Ve Cem Karaca Şarkıları


26 Eylül 2018

Yer, Saat Aspendos Antik Tiyatro, 21:30
Şef Gürer Aykal

Solist

Ankara Devlet Çok Sesli Korosu
Nurdan Küçükekmekçi  “Soprano”
Erdem Erdoğan (İzdob) “Tenor”
Kevork Tavityan (İdob)  “Bariton”

Program

Carmina Burana
Beste: C. Orff


12 Ekim 2018

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Rengim Gökmen

Solist

Elvin Hoxha “Keman”
Dorukhan Doruk “Viyolonsel”

Program

Keman Ve Viyolonsel İçin Konçerto
Beste: J. Brahms

4. Senfoni
Beste: P.I. Çaykovski


19 Ekim 2018

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Gints Glinka

Solist

Ezgi Su Apaydın “Keman”
Ezgi Alaş “Vokal”
Atahan Kaya “Gitar”
Ufuk Atar “İrlanda Flütü”
Çağlar Burgazlıoğlu “Piyano”
Yusuf Yalçın “Synthesizer”
Başar Zeren “Synthesizer”
İlkan Şahin “Davul”

Program

Film Müzikleri


26 Ekim 2018

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Gürer Aykal

Solist

Serkan Mesut Halili “Kanun”
Gökhan Aybulus “Piyano”
Hüseyin Likos “Tenor”

Program

Kanun Konçertosu
Beste: F. Alnar

Türkiye
Beste:C.R. Rey

3. Senfoni Son Bölüm
Beste: A.A. Saygun

Piyano Konçertosu 2. Ve 3. Bölüm
Beste: U.C. Erkin

Bir Divandan Gazel
Nk.Akses


2 Kasım 2018

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Gürer Aykal

Solist

Zornıtsa Ilarıonova “Keman”

Program

H.Wıenıawskı
1.Keman Konçertosu

3. Senfoni
Beste: F.Schubert


9 Kasım 2018

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Oğuzhan Kavruk

Solist

Danae Dörken “Piyano”

Program

5. Piyano Konçertosu
Beste: L. Van Beethove

7. Senfoni
Beste: L. Van Beethoven


16 Kasım 2018

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Hakan Şensoy

Solist

Gülsin Onay

Program

Piyano Konçertosu
Beste: E. Grieg

Prelude Solennel
Beste: E. Tubin

5. Senfoni
Beste: L. Van Beethoven


23 Kasım 2018

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Hasan Niyazi Tura

Solist

Sinan Dizmen “Viyolonsel”

Program

Viyolonsel Konçertosu
Beste:E. Elgar

Sihirli Flüt Üvertürü
Beste: W.A. Mozart

88. Senfoni
Beste: J. Haydn


30 Kasım 2018

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Cemii Can Deliorman

Solist

Ferda Yetişer “Mezzo Soprano”
Caner Akgün “Bariton”

Program

Opera Aryaları

İnsan Üzerine Deyişler
Beste:A.A. Saygun

Ölü Çocuk Şarkıları
Beste: G. Mahler

4. Senfoni
F. Schubert


7 Aralık 2018

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Theodore Kuchar

Solist
Aaron Pilsan “Piyano”

Program

Piyano Konçertosu
Beste:P.I Çaykovski

Francesca Da Rimini
Beste: P.I. Çaykovski

Suit No:2
Beste: P.I. Çaykovski


14 Aralık 2018

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Alexander Rahbari

Solist
Ladislav Fanzowitz

Program

2. Piyano Konçertosu
Beste: L. Van Beethoven

Bir Sergiden Tablolar
Beste: M. Mussorgsky


21 Aralık 2018

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Antonio Pirolli

Solist

Can Okan “Piyano”

Program

5. Piyano Konçertosu
Beste: S. Prokofıev

4. Senfoni
Beste: J. Brahms


28 Aralık 2018

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Oğuzhan Kavruk

Solist

Enbe Orkestrası & Burak Yeter

Program

Popüler Parçalardan Seçmeler


11 Ocak 2019

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Tolga Taviş

Solistler

Gökhan Aybulus “Piyano”
Nurdan Küçükekmekçi “Soprano”
Zeynep Halvaşi “Mezzo Soprano”

Program

Paganinin Teması Üzerine Çeşitlemeler
Beste: S. Rachmaninoff

Rona Şarkıları
Beste: T. Taviş

Fingal Mağaraları Üvertürü
Beste: F. Mendelssohn


18 Ocak 2019

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Daniel Smith

Solistler

Tobias Feldmann “Keman”

Program

Keman Konçertosu
Beste: M. Weinberg

İtalyan Senfoni
Beste:F. Mendelsshon


25 Ocak 2019

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Orhun Orhon

Solist

Dalibor Karvay

Program

1. Vivaldi
Beste: Mevsimler

7. Senfoni (Yaylı Sazlar İçin)
Beste: F. Mendelssohn


1 Şubat 2019

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Erden Bilgen

Solistler

Christian Meyers “Flügelhorn”
Julian Lupu “Trompet”

Program

Hafif Süvari Üvertürü
Beste: F.V.Suppe

Serenade
Beste: R. Strauss

Yine Bir Gülnihal
Beste: İ. Dede Efendi (Arr: Erden Bilgen)

Mavi Rapsodi
Beste: G. Gerschwin

Children Of Sanchez
Beste: C. Mangione

İtalyan Kapriçyosu
Beste: P.I. Çaykovski

Caz Süitleri No:2
Beste: D. Shostokovic (Arr: Erden Bilgen)

Tico Tico
Beste: Z. Abreu

Libertango
Beste: A. Piazzola (Arr: Erden Bilgen)

Latin Fantezi
Beste:A. Reed (Arr: Erden Bilgen)


8 Şubat 2019

Yer, Saat Akdeniz Üniversitesi, 20:30
Şef H. Anıl Edebale

Solistler

Evrim Özkaynak “Vokal”
Sedat Yüce “Vokal”
Ümit B. Tekinay “Vokal”
Fatih Harmantepe “Bas Gitar”
Ödül Ünal “Davul”
Burak Uslu “Elektro Gitar”

Program

Barış Manço Şarkıları


15 Şubat 2019

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef

Solist

Program

 


22 Şubat 2019

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef
Antonio Pirolli

Solistler

Atilla Şentin “Alto Saksafon”

Program

Alto Saksafon Konçertosu
Beste: P. Creston

Karnaval Üvertürü
Beste: A. Dvorak

The Water Goblin
Beste: A. Dvorak


1 Mart 2019

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Orhun Orhon

Solist

Yılmaz Bişer “Viyolonsel”

Program

1. Viyolonsel Konçertosu
Beste: D. Shostokovic

1.Senfoni
Beste:P.I. Çaykovski


8 Mart 2019

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Gürer Aykal

Solist

Emre Engin “Keman”

Program

3. Keman Konçertosu
Beste: W.A. Mozart

Gezegenler
Beste: G. Holst


15 Mart 2019

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Tolga Taviş

Solist

Antalya Devlet Opera Ve Balesi Korosu

Program

Şehitler Oratoryosu
Beste. H.N. Tura


22 Mart 2019

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Antonio Pirolli

Solist

Elif Aksoy “Klarinet”
Uğur Deniz “Klarinet”

Program

2. Klarinet İçin Konçerto
Beste.M. Bruch

4. Senfoni
Beste: A. Bruckner


29 Mart 2019

Yer, Saat Akdeniz Üniversitesi, 20:30
Şef Theodore Kuchar

Solistler

Radovan Vladkovic “Korno”

Program

Korno Konçertosu
Beste: R. Gliere

9. Senfoni
Beste: A. Dvorak


5 Nisan 2019

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Alexander Rahbari

Solist

Aleksey Shadrin “ Viyolonsel”

Program

Viyolonsel Konçertosu
Beste: A. Dvorak

1812 Üvertürü
Beste: P.I. Çaykovski


12 Nisan 2019

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Antonio Pirolli

Solist

Murat Cangal “Viyola”

Program

Beste: K. STYX


19 Nisan 2019

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Murat Göktaş

Solistler

 

Program

23 Nisan Şarkıları


26 Nisan 2019

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Hakan Şensoy

Solistler

Cihat Aşkın “Keman”

Program

Çıplak Dağda Bir Gece
Beste: M. Mussorgsky

1. Senfoni
Beste: M.N. Beken

İskoç Fantazi
Beste: M. Bruch


3 Mayıs 2019

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Oğuzhan Kavruk

Solist

Gökhan Par “Trompet”
Teyfik Rodos “Bas”
Dilek Türkan “Soprano”

Program

Oblivion – Liber Tango
Beste: A. Piazzola

Tangolar


10 Mayıs 2019

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Murat Cem Orhan

Solistler

Erdem Akça “Viyolonsel”
Arslan Büyükkaya “Keman”
Başar Can Kıvrak “Piyano”
Aydal Sargutan İşgören “Viyola”
Meriç Esen “Viyola”

Program

Triple Konçerto
Beste: L.Van Beethoven

2 Viyola İçin Konçerto
Beste: Ş. Dikener


17 Mayıs 2019

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Oğuzhan Kavruk

Solist

Oğuzhan Güner “Fagot”
Ezgi Ada Akyıldız “Flüt”
Engin Sevinç “Trompet”
Egemen Sezen “Trompet”
Erdem Delibaş “Trombon”

Program

Fagot Konçertosu
Beste: C.M. Weber

Flüt Konçertosu
Beste:J. Manookian

2 Trompet İçin Konçerto
Beste: E. Morales

Trombon Konçertosu
Beste: F. David


24 Mayıs 2019

Yer, Saat AKM Aspendos Salonu, 20:30
Şef Cemii Can Deliorman

Solist

Ankara Devlet Çok Sesli Korosu

Program

Opera Aryaları Ve Korolarından Seçmeler